Judo Česká Třebová

Stránky oddílu JUDA Česká Třebová, z.s.

Prohlížet příspěvky v kategorii: 2018

IMG_0484V termínu 27.4-1.5. jsme se účastnili velkého mezinárodního turnaje v Budapešti, kde se sjelo více jak 1400 závodníků z 15 zemí. Nejlepšího výsledku z našeho oddílu dosáhl v kategorii dorostu Ondra Málek, když smolně prohrál o třetí místo. Ostatním se tolik nedařilo a nedosáhli na nějaké lepší umístění. Po soutěži probíhal v Budapešti kemp, na kterém naši mladí borci tvrdě trénovali a sbírali potřebné zušenosti.

JUDU Zdar

IMG_0477 IMG_0478

V sobotu 14.4. naši tři závodníci (Filip Adamský, Karel Gregar a Vítek Škrkoň) jeli na Mistrovství ČR juniorů do Hranic. Jako první nastoupil ve váze do 81kg Filip, ale po chybě upadl a turnaj pro něho skončil. Druhý v řadě nastoupil do 66kg Karel, který první utkání vyhrál. Poté v boji o semifinále prohrál s pozdějším vítězem a v opravách pak opět prohrál a turnaj pro něho skončil 9. místem. Jako poslední nastoupil ve váze do 73kg Vítek, který už dlouhodobě patří do širšího kádru reprezentace a jako jeden z favoritů svou kvalitu potvrdil a po třech vítězstvích a jedné prohře vybojoval skvělé 3. místo – velká gratulace.

JUDU ZDAR

 

Tento víkend reprezentovali naši dva závodníci (Petra Vážková a Vítek Škrkoň) ČR v německých Brémách a Bad Blankenburgu. V sobotu startovala Petra v kategorii dorostenek v Bad Blankenburgu, kde se sjely závodnice z celé Evropy. Pro Petru to byl první velký turnaj v této věkové kategorii a bohužel hned první kolo pro ní znamenal konec nadějí. Po soutěži ale byl ještě připraven 3 denní kemp, kde Petra určitě nasbírala hodně potřebných zkušeností. celý článek…

20180317_ČP_Jablonec 20180318_ČP_JablonecČeskotřebovští judisté se o třetím březnovém víkendu zúčastnili druhého podniku Českého poháru, tentokrát v Jablonci nad Nisou, který byl kromě cca 6 cm čerstvého sněhu „zasypán“ i 934 judisty ze 4 zemí a 120 klubů.

A stejně jako loni, byl Jablonec pro českotřebovské judo úspěšným podnikem, kdy v sobotu svoji bronzovou medaili získal ve starších žácích do 66 kg celý článek…

20180310_RP_PardubiceV sobotu 10. 3. 2018 odjelo 5 našich judistů do Pardubic, kde se konalo 1. kolo Regionálního poháru Královéhradeckého, Libereckého a Pardubického kraje. Do Pardubic se sjelo celkem 99 judistů a judistek ze 17 oddílů regionu a bojovali nejenom o krásné sošky judistů namísto klasických medailí, ale i o body do Regionálního poháru, kde celkový vítěz obdrží letos poprvé velký putovní pohár.

V kategorii mladších žáků se podařilo získat body všem našim dětem a navíc celý článek…

Resized_20180303_120944Ve dnech 3. a 4.3. odjeli naši dva zástupci na mezinárodní turnaj do rakouského Gmundenu. V kategorii dorostenek to byla Petra Vážková ve váze do 63kg a v kategorii juniorů Vítek Škrkoň ve váze do 73kg.V sobotu začala Petra a po čtyřech vítzstvích a jedné prohře obsadila třetí místo. V neděli pak nastoupil Vítek a po čtyřech vítězstvích celý turnaj vyhrál.

Oběma velká gratulace.

JUDU ZDAR

V sobotu 3. 3. 2018 jsme odjeli s 11 dětmi na VC Hradce Králové a domů jsme si dovezli 4 medaile (1 zlatou a 3 stříbrné).

V kategorii mladšího žactva získali Kateřina Kovářová a Jan Škrkoň 2. místa.

V kategorii staršího žactva vybojovali Martina Paarová 2. místo a Matěj Řezníček 1. místo.

Ostatním se dařilo méně a na stupně vítězů tak nedosáhli.

JUDU ZDAR

Na ČP mužů odcestoval náš jediný závodník Vítek Škrkoň ve váhové kategorii do 73kg. Vítek ač junior, tak dokázal čtyřikrát zvítězit a spolu se dvěma porážkami obsadil výborné 5.místo.

JUDU ZDAR

 

IMG_0062 IMG_0063 IMG_0066Třetí lednový víkend v České Třebové patřil tradičně judu. V letošním, již 7. ročníku judistické Velké ceny se v kategoriích mláďat (9 a 10 let) a staršího žactva (13 a 14 let) v sobotu a mladšího žactva (11 a 12 let) a dorostu (15 – 17 let) v neděli utkalo o medaile a poháry pro nejlepší družstva v každé kategorii rekordních 539 judistů a judistek ze 61 oddílu z 3 zemí (ČR, Slovensko, Bosna celý článek…

OV sobotu 13.1.2018 se naši začínající judisté zúčastnili tradičního Turnaje přípravek v Brně. Turnaje se účastnilo 128 závodníků z Čech a Slovenska , našich 12 borců si odvezlo několik úspěchů, zkušeností.
1.místo : Kovářová Kateřina , Škrkoň Jan , Studený Petr , Baláž Šimon
2.místo : Šedová Kateřina , Zářecký Marek
3.místo : Hájek Tomáš , Krása Lukáš , Mareš Martin , Salivar Sebastian , Špais Hugo , Pecháček Dominik .