Judo Česká Třebová

Stránky oddílu JUDA Česká Třebová, z.s.

Prohlížet příspěvky v kategorii: 2013

Dne 30.11.2013 jsem odjeli se 17 našimi judisty autobusem do Trutnova na tradiční Velkou cenu, které se letos zúčastnilo 182 malých judistů a judistek ze 4 evropských zemí. Turnaj tak právoplatně dostal přívlastek „Mezinárodní“. A vskutku pro některé naše svěřence bylo zajímavou zkušeností a zážitkem se utkat s judisty z jiné země než z České republiky.
Z přiložených výsledků můžeme vidět, že nejlépe se umístila Petra Vážková, která si odvezla domů zlato. Stříbro vybojovali Aneta Zachová a Vladimír Synek a bronzových medailí bylo věru požehnaně. Důležitější však je, že téměř všichni vyhráli alespoň jeden zápas a úplně všichni odjeli ze závodů nezraněni. Hlavně tento faktor je pro judo a jeho budoucnost jeden z nejpodstatnějších.
JUDU zdar!

FOTKY: http://vlazem.rajce.idnes.cz/VC_Trutnova_30.11.2013/

Výsledky: VC_Trutnov_30112013

23.11.2013 jsme odjeli na PŘEBOR ČESKÉ REPUBLIKY mladších žáků a žákyň do Ostravy, kam se sjeli jen ti nejlepší a bojovali o republikové medaile. Za náš oddíl se probojovali Magda Ryšavá – 28kg, Zuzka Gregarová – 32kg, Dominik Štusák – 46kg, David Vích – 60kg a Ondra Málek – +60kg.
celý článek…

Dne 24.11. 2013 se konalo poslední finálové kolo dorostenecké ligy v Ostravě. Za oddíl SKP Judo Nový Bydžov nastoupil Karel Gregar a Vojta Typl. Karlovi se oproti prvnímu kolu moc nedařilo, dvakrát zbytečně prohrál po hloupých chybách, ale i tak pomohl svému družstvu dvěmi výhrami. Za celou ligu Karel podával dobrý výkon. Vojta se na finálovém kole podílel pouze jako divák a užíval si po zranění atmosféru,  která mu chyběla. Nový Bydžov se umístil na krásném druhém místě a slaví titul vícemistra ČR. Náš odchovanec Marek Švestka se pral v družstvu Hranic,  které v letošním roce obsadilo příčku nejvyšší a je mistrem. Našim dorostencům tímto skončila letošní závodní sezóna a do dalšího roku přejeme další úspěchy!
celý článek…

Středa 13.11. byla pro naše mladé borce ve znamení velkého překvapení. Pozvali jsme totiž na večerní trénink jednoho z nejlepších judistů světa – Lukáše Krpálka.
celý článek…

Po úspěchu Karla Gregara a Marka Švestky na MČR dorostenců v Jablonci, jsme tentokrát odjeli se staršími žáky a žákyněmi na PŘEBOR ČESKÉ REPUBLIKY do Hranic na Moravě. Na turnaj se probojovali : 46kg Vítek Škrkoň, 50kg Honza Růžička, 55kg Filip Adamský, 60kg Tonda Kobza a Honza Formánek, 40kg Magda Klimešová, 48kg Kíťa Klimešová. Nejúspěšnějším závodníkem se stal Víťa Škrkoň, který vybojoval skvělou stříbrnou medaili. Turnajem procházel velmi pěkně a potvrzoval roli spolufavorita této váhy.

celý článek…

Dne 9.11. 2013 se konalo Mistrovství ČR dorostu v Jablonci n. N. Za náš oddíl se kvalifikovali -Vojta Typl a Karel Gregar. Vojta se pro zranění neúčastnil, takže jediným a úspěšným zástupcem byl Karel. Karel se pral ve váhové kategorii do 50kg. Podle ranking listu patřil mezi favority. Tuto roli obhájil a získal pro náš oddíl 3.místo. GRATULUJEME! Nesmíme ale také zapomenout na dalšího našeho bývalého závodníka Marka Švestku, který už ale hájí barvy Judoklubu Olomouc. Marek nastoupil ve váze do 81kg a celkem s přehledem zvítězil. Za náš oddíl mu gratulujeme a přejeme ještě hodně dalších úspěchů. Judu ZDAR

Páté kolo polabské ligy hostilo skoro třista závodníků, my jsme tam jeli se šestnácti dětmi a jedenáct z nich dosáhlo na medaile. Ve starších žácích  se umístili na 2.místech A.Kobza, F.Adamský, V.Škrkoň, M.a K. Klimešovi. Na 3.místě  skončil pak J.Formánek.
V mladších žákyních se na 3.místě umístila Z.Gregarová a na 2.místě M.Ryšavá
V kategorii mláďat se umístili na 3.místě J.Herman a P.Imrich a 1.místě P.Vážková.
Ostatní D.Řehák,L.Hübl,M.Řezníček,V.Synek a J.Verner bohužel na stupně vítězú tentokrát nedosáhli.
JUDU zdar.

Dne 2.11.2013 jsme se vydali s 10 našimi svěřenci na poslední kolo Samurajské katany do Liberce. Bohužel jsme již dopředu věděli, že putovní pohár, který do Liberce dovezeme, s námi zpět do České Třebové letos nepojede. Pro příští rok zůstane katana v Turnově, který vyhrál s celkovým součtem 313,5 bodu. Náš oddíl zůstal letos pod stupněmi vítězů a je pro nás výzvou se v roce 2014 vrátit na výsluní.
V každém případě našich 10 svěřenců nedopadlo tak špatně, jak si možná někteří právě myslí. Honza Janiš vyhrál všech 5 zápasů a svoji hmotnostní kategorii, 2 zápasy dokonce během 10 vteřin. Jeho sestra Veronika v semifinále svojí kategorie Honzu trumfla a zápas vyhrála za 8 vteřin. Bohužel ani to nestačilo. Pak na tatami přišel Lukáš Rybka a kontrachvatem ukončil svoje druhé utkání po 6 sekundách! A pak, že to nejde. Jde! A dobře. Výsledky našich judistů jsou v přiložené tabulce a fotografie ze zahájení turnaje a z předávání medailí naleznete na níže uvedeném odkazu. JUDU Zdar!

http://vlazem.rajce.idnes.cz/Samurajska_katana_Liberec_2.11.2013/

Samurajská katana_02112013

V sobotu a neděli se trenéři našeho oddílu účastnili semináře s dvojnásobným japonským mistrem světa a dlouholetým trenérem Hirotakou Okadou. Seminář byl zaměřený na přípravu malých judistů ve věku 8-12 let, kdy jsme probírali metodiku nácviku základních přípravných cviků a prvotních technik. PĚKNÝ!! Judu zdar

Dne 19. 10. 2013 se 18 judistů z České Třebové pod vedením trenérů Josefa Řezníčka, Karla Gregara a Rudolfa Rybky zúčastnilo 5. ročník memoriálu. Sv. Frodeho v Broumově. Na závody do Broumova se sjelo 120 závodníků z České republiky a Polska. Naši borci se v těžké konkurenci neztratili a obsadili následující umístění:
1. místo : Lukáš Rybka, Vladimír Synek, Jakub Verner, Lukáš Hubl, Petra Vážková, David Vích.
2. místo: Matěj Řezníček, Jan Janiš, Pavel Imrich, Pavel Voleský, Zuzana Gregarová.
3. místo: Maxim Chromý, Dominik Řehák, Vít Smejkal.
Za předvedené  výkony je třeba pochválit Jana a Jakuba Janíčka a Veroniku Janišovou, která byla nejmaldší účastnicí celého turnaje. Bohužel jim těsně uniklo umístění na stupních vítězů, ale jejich předvedené výkony jsou nadějné do dalších turnajů.
Judisté z České Třebové se v těžké konkurenci neztratili a opět potvrdili, že judo v České Třebové se ubírá tím správným směrem.
Judu zdar. -RR-