Judo Česká Třebová

Stránky oddílu JUDA Česká Třebová, z.s.

Prohlížet příspěvky v kategorii: 2012

Rok 2012  jsme začínali s několika úkoly – jedním z nich bylo rozšíření členské základny. Dalším pak  postupné připravování mláďat na soutěžní judo a posledním prosazení se na republikových přeborech ve všech mládežnických kategoriích.

Začneme nejdříve sportovními výsledky.
Rok 2012 můžeme zařadit jako jeden z nejúspěšnějších v historii našeho oddílu. Prvním cílem byla snaha, aby se co nejvíce našich svěřenců kvalifikovalo na Mistrovství ČR. Povedlo se nám zařadit mezi oddíly s nejpočetnější skupinou (19 závodníků) a vybojovali jsme 7 cenných kovů.
Začneme od mladších žáků a žákyň – Magda Ryšavá ve váze do 28kg – 2.místo, Vítek Škrkoň ve váze do 38kg – 2.místo a Tonda Kobza ve váze do 55kg – 3.místo. Je potřeba ale také připomenout 5.místo Magdy Klimešové ve váze do 36kg, 7.místo Kíti Klimešové do 40kg a 7.místo Honzy Růžičky ve váze do 46kg. Dále pak družstvo mladších žáků obhájilo prvenství v soutěži krajů Pardubického, Královéhradeckého a Libereckého.

celý článek…

Dne 9.12.2012 jsme se se 4 mladšími žáky a 16 mláďaty zúčastnili letošních posledních závodů JUDOREI v Hradci Králové. Turnaj, který je určen zejména pro začátečníky, byl obsazen asi 120 dětmi a byl zakončen Mikulášskou nadílkou, kterou dostal každý zúčastněný judista. Naše mládí si vedlo velmi dobře a dovezli jsme si 18 medailí, 1 čtvrté a 1 paté místo. celý článek…

V sobotu 8. prosince 2012 se konalo 6. finálové kolo Polabské ligy v Kolíně, které rozhodlo o celkovém vítězi 25. ročníku této dlouhodobé žákovské soutěže. Po velkém boji nakonec získalo Pohár Polabské ligy družstvo SKP Judo Nový Bydžov. Celkově se tohoto kola zúčastnilo 193 dětí z 18 oddílů a bylo vybojováno 291 zápasů. Získali jsme celkem 13 medailí.     Detailní výsledky na http://www.osju.eu/polabska-liga/6-kolo-pl

celý článek…

Na Přebor ČR mladších žáků se z našeho oddílu probojovalo 11 závodníků. Množství kvalifikovaných judistů nás řadilo mezi nejpočetnější výpravy na soutěži, která se konala v Ostravě.
V soutěži nejdříve začali své boje ve váze do 36kg Magda Klimešová, do 40kg Kíťa Klimešová, do 46kg Honza Růžička a do 38kg Vítek Škrkoň.
Magda začala skvěle, kdy po dvou vítězných zápasech se dostala do semifinále, ale pak bohužel v boji o finále prohrála a čekal ji zápas o třetí místo. Ten se ji však moc nepovedl a obsadila celkově 5.místo.
Souběžně své boje taky začal Vítek Škrkoň, který potvrdil roli jednoho z favoritů a po třech vítězných zápasech se dostal až do finále. Tam jsme doufali ve vítězství, ale Vítek to nezvládl hlavně takticky a nakonec obsadil skvělé 2.místo.  
celý článek…

Na Přebor ČR do Chomutova se probojovali 4 naši svěřenci. Medailové ambice měl hlavně ve váze do 46kg Karel Gregar, který týden před soutěží vybojoval 3.místo na Mistrovství ČR v kategorii dorostu. V prvním zápase sice potvrdil roli spolufavorita, když zvítězil před časovým limitem, ale další zápas ztratil a dostal se do bojů v opravách. Tam si Karel vybral svou dávku smůly (určitě na ten hod dlouho nezapomene) a po 3 vteřinách zápasu prohrál na ipon.
Další kdo zasáhl do bojů byl Tomáš Kovář ve váze do 42kg.  Tomáš měl první kolo volný los a ve druhém zápas zvládl a zvítězil. Boj o semifinále ale ztratil a obsadil celkové 7.místo.
celý článek…

Dne 24. 11. 2012 se našich 11 mláďat a mladších žáků zúčastnilo Vánočního turnaje v Trutnově. Naši svěřenci předvedli, že judo umí, což se nedá říci o rozhodčích, kteří nás neskutečným způsobem poškodili. Nejen, že dva naše zápasy úplně otočili, ale i v několika dalších případech přiznali techniku soupeři a o rozhodování na „praporky“ ani nemluvím … Celkově jsme získali 5 medailí. celý článek…

V sobotu 17.11.2012 se v Čáslavi konalo předposlední  5.kolo letošního ročníku Polabské ligy. Soutěže jsme se zúčastnili s 19 našimi judisty a podařilo se nám přivézt celkem 16 medailí. V kategorii starších žáků – Karel Gregar 2.místo ve váze do 50 kg a Tomáš Kovář 1.místo ve váze do 42 kg.

V kategorii mladších žáků – Antonín Kobza 1.místo ve váze do 55 kg, Matouš Jirsa 3.místo ve váze do 60 kg, Adam Vítek 2.místo ve váze +60 kg, Vít Škrkoň 3.místo ve váze do 42 kg, Petr Šácha 3.místo ve váze do 50 kg a Jan Růžička 1.místo ve váze do 46 kg. Mladší žákyně – Magda Klimešová 3.místo a Kristýna Klimešová 1.místo obě ve váze do 40 kg, Zuzana Gregarová 1.místo ve váze do 32 kg a Magdaléna Ryšavá 1.místo ve váze do 28 kg.

celý článek…

27. říjen 2012 se skutečně zapíše zlatým písmem do historie našeho oddílu. Nejenže jsme slavili úspěchy na Mistrovství republiky dorostu – viz samostatný článek, ale zároveň se nám poprvé v historii podařilo získat celkové vítězství v Samurajské kataně a z Mladé Boleslavi jsme si tak odvezli putovní pohár, který se zajisté pokusíme v roce 2013 nikomu nepředávat. Posledního 3.kola jsme se sice nezúčastnili v maximálním počtu možných medailistů, ale i tak jsme dokázali s 26 dětmi obsadit 2. místo ve 3.kole (jenom o půl bodu za Čáslaví) a celkově pak obsadit 1. příčku v soutěži družstev. celý článek…

Marek Švestka Mistrem České republiky! V sobotu 27.10. se konalo Mistrovství ČR v Teplicích pro věkovou kategorii dorostenců. Za náš oddíl si možnost startu vybojovali Marek Švestka (teď trénuje v Olomouci), Vojta Typl a Karel Gregar. Marek Švestka dle předpokladů potvrdil roli favorita a ve váhové kategorii do 73kg zvítězil. Velkým překvapením byla bronzová medaile pro Karla Gregara (ještě patří do kategorie starších žáků) ve váze do 46kg. Jako poslední zasáhl do bojů Vojta Typl a po dvou vítězných zápasech obsadil dělené 9. místo. Všichni tři nám udělali velikou radost a přejeme jim hodně dalších medailí. V medailovém hodnocení oddílů získalo naše JUDO 8.místo ze 38 zúčastněných oddílů. Judu zdar.

Ve dnech 20. – 21.10. se konalo poslední kolo Českého poháru tentokrát v Teplicích. Závodníci tam měli poslední možnost kvalifikovat se na Přebory ČR a také vyzkoušet si své soupeře, na které narazí právě na nejdůležitějším turnaji v sezóně. V sobotu nás reprezentovalo 10 judistů a vedli si velmi dobře. Přivezli jsme si 4 medaile (2 stříbrné a 2 bronzové), 2x 5. místo a 1x 7.místo.
Škoda jen, že Honza Růžička ztratil bronzovou medaili 20 sekund před koncem zápasu (vedl na wazari!) a Tonda Kobza 5 sekund před koncem finálového zápasu (nerozhodný výsledek, ale Tonda jasně lepší!) po hrubé chybě upadl na ippon.
celý článek…