Judo Česká Třebová

Stránky oddílu JUDA Česká Třebová, z.s.

Prohlížet příspěvky v kategorii: HISTORIE – turnaje a akce seřazené dle let

ONejdříve k silné členské základně a přípravě. Počet členů se za poslední roky ustálil a v loňském roce náš oddíl měl 123 aktivních judistů (100 dětí), a i to nás řadí mezi nejsilnější oddíly v ČR.

Další velmi pozitivní věcí je stabilní trenérský tým, který již druhým rokem doplňují naši mladí odchovanci. V této době máme 15 aktivních trenérů, kteří pravidelně navštěvují tréninkové jednotky a jezdí s dětmi nejen po soutěžích, ale i po kempech a soustředěních. K nim musíme připočítat i několik cvičitelů, kteří je doplňují a pomáhají. celý článek…

IMG_0586 IMG_0587 V sobotu 29.9.2018 se Vítek Škrkoň zúčastnil jednoho z největších turnajů v Evropě v polské Varšavě. Sjeli se tam závodníci z více jak 30 zemí jako např. z Japonska, Brazíle, Ruska,…  Turnaj měl obrovskou kvalitu, a proto jsme strašně rádi, že i náš závodník se dokázal prosadit. Vítek nastoupil ve váze do 73kg, kde se mu sjelo hned 60 konkurentů. Ač se v této věkové kategorii pere teprve prvním rokem, tak na výkonu to rozhodně znát nebylo. Postupně dokázal porazit závodníky z Chorvatska, Belgie, Ukrajiny a dvakrát z Polska. To mu zajistilo účast ve finále, které bylo na programu až v samotném závěru dne. Ve finále se potkal opět s dalším závodníkem z Belgie a i přesto, že Vítkův soupeř byl napomínán za pasivitu a vypadalo to pro nás velmi nadějně, tak asi minutu a půl před koncem Vítek udělal chybu v úchopu, kterou jeho soupeř využil a zvítězil.
Ještě je potřeba říct, že v kategorii juniorů si ČR odvezla pouze dvě medaile a ta jedna se veze právě k nám!

Velká gratulace za reprezentaci nejen České Třebové, ale i ČR. SUPER a jen tak dál!!

JUDU ZDAR

20180922_KLM_Pardubice_3V sobotu 22. 9. 2018 jsme se vydali s našimi 9 mláďaty do Pardubic na 3. kolo Krajské ligy mláďat, kde nás prezentovali Veronika Lešingerová, Josef Jan Drašnar, Matěj Czajkowski, Miroslav Hurt, Martin Mareš, Michal Daněk, Hugo Špais, Jakub Ježek a Jakub Najman.

V soutěži kata nastoupili Pepa Drašnar, Matěj Czajkowski, Hugo Špais a Michal Daněk. Kluci se nenechali zahanbit a vydali ze sebe to nejlepší. Přesto jejich výkon nebyl přítomnými trenéry ohodnocen jako nejlepší. celý článek…

Ve dnech 15.-16.9. se v Brně uskutečnilo předposlední kolo ČP. Soutěže se zúčastnilo 1156 závodníků ze 158 klubů. Za náš oddíl bojovali tentokráte pouze 4 svěřenci – v kategorii mladších žáků ve váze do 34kg na stoupil Adam Janíček a po dvou vítězstvích obsadil 9.místo.
Dále pak pokračovali starší žáci a žákyně. Nejprve nastoupila Martina Paarová ve váze do 44kg – po celý článek…

7

20180616_RP_SemilyPoslední předprázdninový turnaj nás čekal v Semilech, kde se konalo finále Regionálního poháru Královéhradeckého, Libereckého a Pardubického kraje.

V kategorii mladších žáků vybojoval zlato Adam Janíček, stříbro přidali Petr Studený, Beáta Zemánková a David Martinec a bronz si odváží Matyáš Zářecký.

Další 2 judisté odjeli bohužel bez medaile. Ale věříme, že to po prázdninách opět cinkne.

JUDO Česká Třebová se umístilo s 87 body na pěkném 6. místě. celý článek…

20180602_MVC_Nový_BydžovV sobotu 2. 6. 2018 jsme se účastnili tradiční mezinárodní velké ceny Nového Bydžova, kam letos přijelo 479 judistů a judistek ze sedmi zemí, a na 8 tatami jsme dokázali vybojovat 4 zlaté a 2 stříbrné medaile. Suverénně nejlepší výkon podala Kristýna štusáková, která systémem Start-Cíl v podstatě rozmetala svoje soupeřky a po 4 vítězstvích si odváží zasloužené a krásné zlato. Další pěkný výkon podala i Petra Karastojanová, která jednu soupeřku dokonce „uškrtila“ a v oddíle se těšíme na nějakou tu dobrotu, což je taková naše judistická tradice.

V kategorii mladšího žactva si velmi slušná pátá místa odvezli David Martinec a Matyáš Zářecký.

Drobnou kaňkou na průběhu turnaje byly problémy s rozlosováním některých vah, na což doplatili i někteří naši borci.

JUDU ZDAR

20180526_VC_PardubiceO posledním květnovém víkendu se konala tradiční VC Pardubic, která je podobně jako VC České Třebové rozdělena do dvou dnů, kdy v sobotu se prali mláďata a starší žactvo a v neděli mladší žactvo a dorost.

V sobotu se v kategorii mláďat umístil na pěkném 5. místě Šimon Baláž. A když kolem poledne přijeli naši starší žáci, tak se začaly dít divy:

Matěj Řezníček – zlato, Tomáš Rybka – zlato, Jakub Verner – zlato, Zora Zemánková – zlato, Petra Karastojanová – zlato,
Martina Paarová – stříbro, Kristýna Štusáková – bronz, Adéla Borovičková – bronz

Celkem 8 medailí a byl z toho pohár za 3. místo v soutěži družstev. Úspěšnost vítězných utkání 70 %. Gratulujeme a děkujeme. Prostě bomba! celý článek…

20180519_PL_KolínV sobotu 19. 5. 2018 se oddíl JUDO Česká Třebová zúčastnil 3. kola Polabské ligy v Kolíně za účasti 18 svěřenců. Turnaje se účastnilo 235 závodníků z 24 oddílů a my jsme si brousili zuby na získání poháru za toto kolo Polabské ligy. Naši judisté si vedli velmi dobře, což dokazují 4 zlaté, 5 stříbrných a 3 bronzové medaile. K tomu jsme obsadili 2 pátá a 2 sedmá místa a získali tak 26 bodů za toto kolo Polabské ligy. Bohužel nám pohár za 3. místo unikl o skóre před oddílem z Čáslavi. Příště to vyjde. Přes letní prázdniny jsme se tak usadili na průběžném 7. místě se ztrátou pouhých 36 bodů na celý článek…