Judo Česká Třebová

Stránky oddílu JUDA Česká Třebová, z.s.

Prohlížet příspěvky v kategorii: 2017

20171216_PL_KolínV sobotu 16. 12. 2017 jsme se vydali s 19 dětmi na poslední judistický turnaj v letošním kalendářním roce, a to na 6. kolo Polabské ligy do Kolína. Turnaj uzavřel třicetiletou historii Polabské ligy a naši judisté přivezli 2 zlaté, 3 stříbrné a 5 bronzových medailí a pěknou porci zkušeností. Pro Petru Vážkovou a Tadeáše Baštáře to byl poslední turnaj v kategorii staršího žactva a od Nového roku již budou oba bojovat v kategorii dorostu. Podobný přestup do vyšší věkové kategorie čeká na Martinu Paarovou (U13 → U15), Adama celý článek…

V sobotu naši tři svěřenci odcestovali na MČR v kategorii dorostenců. Za náš oddíl startovali – Petra Vážková váha do 63kg, Zuzana Gregarová ve váze do 57kg a Vít Škrkoň ve váze do 73kg.
Soutěž začala jako první Zuzka, ale bohužel svůj úvodní zápas nezvládla a vypadla. Jako druhá nastoupila Petra, která jako starší žákyně předvedla velmi dobrý výkon a po třech vítězných zápasech obsadila 5. místo. Škoda zápasu o bronzovou medaili, kdy Petra vedla a byla určitě lepší závodnicí. Bohužel ale, po chybě zápas ztratila.
Jako poslední nastoupil Vítek, který patřil mezi hlavní favority této kategorie. Bohužel ale nezvládl celý článek…

20171118_Přípravky_Brno_2V sobotu 18. 11. 2017 se naši začínající judisté zúčastnili tradičního Turnaje přípravek v Brně. Turnaje se účastnilo 134 závodníků z 18 oddílů a my jsme si odvezli několik úspěchů, zkušeností a samozřejmě také úkolů, na nichž musíme s našimi dětmi dále pracovat. Přesto můžeme konstatovat, že o tomto víkendu to cinklo vícekrát, než při posledním brněnském podniku.

Umístění:
1. místo – Anastázie Sýkorová, Beáta Zemánková, Matyáš Zářecký, Antonie celý článek…

IMG_003721.10.2017 jsme se třemi staršími žáky jeli na PČR do Jičína. Za náš oddíl bojovali – Petra Vážková a Zora Zemánková do 63kg a Lukáš Hubl do 42kg. Bohužel Zora a Lukáš nedokázali přejít přes první kolo a turnaj pro ně skončil. O poznání lépe si vedla Petra, která po třech vítězných zápasech postoupila až do finále. Tam vedla a zápas měla pod kontrolou. Bohužel jedna chyba asi minutu před koncem ji stála zlatou medaili. Přesto druhé místo v tak silné konkurenci je výborný výsledek a Petře gratulujeme.

JUDU ZDAR

Mostar 2017V pátek 6. 10. 2017 v 6:30 ráno jsme se vydali se 7 judisty na dalekou cestu do bosenského Mostaru, kam jsme byli pozváni na místní mezinárodní turnaj v judu, kterého se letos účastnilo přes 1000 závodníků z 31 zemí včetně exotické Indie. Pokud bych popisoval samotný průběh cesty, tak by to vydalo na několikastránkový cestopis, a kdo by chtěl číst o našich zajížďkách, kdy se kocháte přírodou, ale již nekoukáte na směrové cedule .

V pátek po deštivém a velmi větrném příjezdu jsme se odvážili a ubytovali v jednom místním penzionu Hana a v sobotu ráno jsme se přesunuli do celý článek…

OO7.10.2017 se naši začínající judisté účastnili turnaje přípravek v Brně.

Umístění:
1. místo – Tadeáš Baštář
2. místo – Šimon Baláž, Kačka Kovářová, Matyáš Zářecký
3. místa: Míra Hurt, Marek Zářecký, Katka Šedová, Maxim Hanik, Honza Škrkoň, Lukáš Krása, Domča Pecháček, Jarda Šlesinger, Josef Jan Drašnar, David Martinec.

JUDU ZDAR

 

20170923_VC_Malacky_0O čtvrtém zářijovém víkendu jsme odjeli se 7 judisty do slovenských Malacek, kde se konala tradiční VC, jíž se letos zúčastnilo 196 dětí převážně ze Slovenska a několik málo oddílů z ČR.
Nejdříve na slovenské tatami nastoupila Beátka Zemánková, která však po 3 prohrách obsadila nepopulární 4. místo a zahraniční turnaj je pro ni zkušeností, kterou určitě zúročí v pozdějších letech.
Dalším českotřebovským judistou, který se v Malackách představil, byl Adam celý článek…

20170911_PL_Nový_Bydžov_1 20170911_PL_Nový_Bydžov_2 20170911_PL_Nový_Bydžov_3 20170911_PL_Nový_Bydžov_4Hned 2. víkend po prázdninách se v Novém Bydžově konalo tradiční 4. kolo Polabské ligy, kterého se zúčastnilo 281 dětí z 36 oddílů. My jsme jeli celkem s 6 judisty a judistkami a musíme říci, že nám dařilo celý článek…

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAVe dnech 16.-17.9. se konal předposlední kvalifikační turnaj v Brně. Turnaje se účastnili závodníci ze 13 zemí a sjelo se jich více jak 1000. V sobotu se nejvíce vedlo Vítkovi Škrkoňovi ve věkové kategorii dorostu a váze do 73kg. Po šesti vítězných zápasech (kdy porazil i reprezentanta z Ukrajiny a Slovenska) se stal celkovým vítězem a potvrdil, že v této váze patří do absolutní špičky. V kategorii celý článek…

IMG_0019Na úterý 5.9. jsme připravili krátkou prezentaci juda pro základní školy. Akce proběhla v dopoledních hodinách v tělocvičně VDA Na Skále, kam se na nás přišli podívat děti z prvních až třetích tříd základních škol Habrmanova a Nádražní. Celkem se jich sešlo asi 370. Program byl připraven na 30min a měl dětem ukázat co je vlastně judo, způsob tréninku a jaká jsme skvělá parta. Na závěr všichni dostali informační letáky o náboru a budeme se Těšit, že se s některými z nich opět setkáme. Akce se nám moc líbila. Ještě jednou díky za podporu od škol a všech zúčastněných. JUDU ZDAR

Fotky – celý článek…