Výsledky 2003

MČR dorostenců Litoměřice 6. 4. 2003
Na MČR jeli opět dva závodníci.Jiří Krška a Petr Kapoun.Jirka strartoval už ve váze do 90 kg a Petr ve váze do 73 kg.Výsledek byl vynikající.Jirka vybojoval to nejcenější co mohl,zlatou medaili!!!Jel tam jako adept na placku,ale až tak nahoru nekoukal.Po třech utkáních a čekání cca 3,5 hod nastal finálový blok.Jirka byl dost nervózní,protože tak vysoko je poprvé.Po delším vyhraném(katame waza) finálovém zápase s dosud neznámým soupeřem nastala euforie,nakopnuté prsty přestali bolet cítit byla jen kapka slzi v oku,která vyskočila když odcházel z tatami.Petr zde ukázal taky svůj nejlepší úspěch.Na medailové posty se bohužel nedostal,ale svoje zápasy se odepral dobře.Dobře znamená,že na treninky chodí jednou týdně,protože to nestíhá ve škole.Nikdo nečekal že se bude prát tak dobře.

MT „17“ Jičín 27.4.2003
Po úspěchu na MČR jel Jirka opět do Jičína.Teď už,ale pokukoval po dalším úspěchu.Ten sice nebyl takový jaký měl být,ale skončil dobře.V prvním kole porazil španělského reprezentanta.Při pohledu na jeho hnědý pás,ani nečekal že něco dokáže,ale opak byl pravdou, Jirka ho hodil na O Uči Gari během 10 sek.V druhém kole na něj čekal slovenský reprezentant s tím už to nedokázal tak jako se španělem.Udělal chybu a soupeř toho využil,dvakrát šel Jirka za ním a dvakrát ulítnul na Seoi Nage.Třetí kolo bylo pro Jirku vítězné,porazil českého reprezentanta a ve čtvrtém kole bojoval o bronzovou medaili s belgičanem.Ve čtvrtém zápase Jirka úplně přestal útočit,akorát se bránil což byl pravý opak předchozích zápasů.Nakonec ho to stálo šanci na další úspěch.Jirka mu podlehl a zbylo na něj 5. místo.

Tuzla Cup Berlín 14.- 15.6.2003
S týmem KJUS Hranice,za který Jirka hostuje v dorostenecké lize, se podíval na turnaj do Berlína.Po dlouhé páteční cestě a nočním příjezdu ve 3:00 nastal trochu tvrdší spánek na parketách v boxerské tělocvičně.Snídaně byly vynikajicí už od pohledu,ovšem při pohledu na bulharský tým docela přešla chuť.Jejich chování se ani nedalo chápat.V sobotu se Jirka pral dorosteneckou 90ku a v neděli muže.Dorostence se nepral moc dobře,po dlouhých zápasech skončil na 4. místě.V sobotu večer připravili naši hostitelé raut.Grilovalo se popíjelo pivo,prostě výborná večeře,ovšem bulhaři spali s náma takže to bylo trochu rušné. V něděli na mužích se už Jirka pral lépe.V prvním kole porazil Němce na zdařilou Uchi Matu.V druhém dostal Bulhara(trenér bul. týmu).Bulhar nastupoval s pocitem že to bude lehký zápas,ale nebyl.Technicky na tom byl Jirka „dobře“,ale přeci jenom bulhar byl starší a tudíž silově lepší,ovšem zadarmo to vítezsví nedostal.Ve třetím kole opět další Němec,opět technicky docela dobré,ale fyzicky špatné.Po vyčerpávajícím zápase o přetahování bodů na svoji stranu ho němec hodil a bylo po všem.Celkově výprava dopadla dobře,získala 6 medailových umístění(3x stříbro-Milan Štrunc,David Samlík,Michal Malý 3x bronz-Michaela Cáhlíková,Stanislav Skořepa,Jiří Mátl).

Dorostenecká liga III. kolo Praha 20.9.2003
Do Prahy jeli hostovat Petr Kapoun a Jiří Krška. Petr hostoval za Mohelnici a Jirka za staré dobré Hranice. Oba podali dobré výkony.

Mezinárodní turnaj Požega(Chorvatsko) 4.10.- 5.10.2003
Již po druhé se Jirka podíval za hranice s Hranicemi.Turnaj s účastí třinácti států se Jirkovi zase tak nepovedl.Po přechozené nemoci týden před turnajem se mu vrátila znovu.První zápas s domácím závodníkem vyhrál pouze na Yuko.Na další zápasy už byl unavený,trápili ho bolesti hlavy a tím pádem byla všechna fyzička v trapu.Po dalších 3 bojích,na které měl,Jirka získal 3. místo.Výprava byla úspěšná,získala 5 medailí: 3 bronzy(Adéla Bugárová, Daniel Navrátil, Jiří Krška), 1 stříbro (Ferdanová Ivana) a jediné zlato získal Jan Rýpar.

Velká cena Ml. Boleslav 18. 10. 2003
Oddíl vyslal 3 závodníky.Šárku Zídkovou,Petra Kapouna a Jiřího Kršku.Šárka,která se prala starší žákyně ve váze do 42 kg a následně dorostenky neuspěla v nemalé konkurenci.Převážně chybovala a toho její soupeřky využili,jak v žákyních tak v dorostenkách.Petr,který už šel váhu 81 kg se popral pouze 2x oba dva zápasy vyhrál s přehledem.Konkurence nebyla veliká.Jirka to měl stejné,pouze 2 zápasy,také s ne moc velkou konkurencí.Jirka taktéž vyhrál oba zápasy a oddíl vezl domů dvě zlatá místa.

MČR starších žákyní Dačice 1.11.2003
Kateřina Buchtová(40kg) a Šárka Zídková(48kg) se neumístili,obě prohráli v prvním kole a soupeř je do dalších bojů nevytáhl.

Dorostenecká liga IV. kolo Hranice 1.11.2003
Do Hranic jel pouze Jirka.Svoje 4 zápasy vyhrál všechny na ippon.Celkově družstvo Hranic dopadlo na 4 místě.Po novém roce bude za Hranice hostovat i Petr Kapoun.A budeme doufat že se Hranice dostanou do finálové skupiny.Družstvo Hranic:50 kg neobsazena, 55 kg Milan Štrunc, 60 kg Radek Bureš, Petr Rabas, 66 kg Martin Mrázek hostující z Femaxu Drahotuše, 73 kg Jiří Menšík, 81 kg Martin Vohralík, Miroslav Novák, 90 kg Jiří Krška, nad 90 kg Vojtěch Velčovský.

Grand Prix Ostrava 15.11.2003
Na GP do Ostravy jeli jako vždy dva závodníci.Petr Kapoun(81 kg) vybojoval 2 místo,když po upozorňované chybě prohrál na Uširo Goši.Jiří Krška(90 kg) ve své kategorii zvítězil,ale po celkovém součtu všech GP získal nešťastné 3. místo.Pro nemoc a důležitější turnaje se zúčastnil pouze 2 GP ze 4,ve kterých se už bodový náskok soupeřů nedal odvrátit.Petr celkově skončil na 7. místě.

MČR mladších žáků Most 15.11.2003
Jaroslav Kučera(42 kg),který jako jediný jel na MČR prohrál v prvním kole se soupeřem,který ho nevytáhl do dalších bojů o medaile.

MČR starších žáků Mohelnice 22.12.2003
Do Mohelnice jel akorát Jan Sršeň(46 kg),který ovšem prohrál v prvním kole.Všechny žákovské MČR pro náš oddíl zkončili neúspěchem.Všichni závodníci prohrály své boje hned v prvním kole.Je to smůla,ale také podstatně menší dávky treninku než byli dříve.Doufeme že se s toho oddíl dostane a po novém roce začne sbírat znovu nějaké úspěchy.

Vánoční turnaj Mohelnice 22.11.200
Vánoční turnaj v Mohelnici obsazen třemi státy ze zahraničí(Něm,Pol,Slo) dopadl pro náš oddíl celkem dobře.Dva závodníci,kteří na turnaj jeli přivezli jedno 2.místo a jedno 3.místo.Stříbrnou medaili přivezla Šárka Zídková(48 kg) a Jan Sršeň(46 kg).