Výsledky 2005

Samurai Budoshow 12. 2. 2005
V sobotu 12. 2. 2005 se konal ve Svitavách již 3. ročník známé akce, která nese název Samurai Budoshow. Začátek byl plánován na 15:00 za účasti 140 účinkujících z 18 oddílů. Mohli jsme vidět celou škálu bojových umění a sportů pocházejících z Asie, Brazilie i Evropy. Celou akci zakončil známý svitavský Capoeira Team v 19:00. Pořádající Samurai Budoklub Litomyšl pozval i náš českotřebovský oddíl. Poctivě jsme secvičili a předvedli nage no katu (soubor chvatů v postoji) ve dvou dvojicích. Dále pak několik hodů technikou strhů. A jako poslední číslo přišly chvaty za pohybu v podání Břetislava Zemana – juniorského mistra ČR, více mistra ČR mužů, devátého z ME juniorů a třetího z MT „A“ v Berlíně. Vše se nacvičilo pod vedením našich trenérů Miroslava Vebra a Martina Horského. Kromě již zmiňovaných účastníků mohli diváci vidět Jana Kuzněcova, Vlastimila Zemánka, Michala Vebra a Jiřího Kršku. Nejen z našeho pohledu se akce vydařila. Důkazem toho je obdržený e-mail od pořadatele s poděkováním za vynikající ukázky a zhodnocení celé akce, jako zatím nejlepší ročník ze všech.

Naši žáci zahájili sezónu 5. 2. 2005
Prvními závody mladších žáků pořádala Velim dne 5. 2. 2005. Z přípravky si svoje umění na tatami vyzkoušeli: Havel Jiří, dle očekávání toto první kolo ve své hmotnostní kategorii „bez“ vyhrál a přivezl si zlato – 1.místo. Mareš Filip, který si přivezl bronzovou medaili za 3. místo. Typl Vojtěch, kterému medailové umístění uniklo jen o vlásek. V mladších žácích se představili: Pakosta Jakub, Pakosta Ondřej a Švercl Martin. Pakosta Jakub, obsadil pěkné 2. místo, prohrál pouze po taktickém zaváhání v prvním zápase. Švercl Martin při svém prvním startu v mladších žácích ukázal, že mu nebudou dělat problémy ani o něco starší a zkušenější žáci, přivezl si 3. místo. Pakosta Ondřej, tentokrát ještě na medailové stupínky nedosáhl, ale svým výkonem příjemně překvapil a naznačil, že poctivým tréninkem může dosáhnout brzy výkonnosti svého mladšího bratra. Ve starších žácích startoval pouze náš jeden závodník – Mikyska Jan, přesto, že jeho tréninkové možnosti nejsou na takové úrovni, jaká přísluší této věkové kategorii, bojoval a přivezl 3.místo.

I. kolo Mistrovství Královohradeckého
a Pardubického kraje mladších žáků družstev 19. 2. 2005
Toto první kolo bylo poznamenáno chřipkovou epidemií, některá družstva z důvodu velké nemocnosti nepřijela. Přebor neprobíhá klasickým zápasem mezi jednotlivými družstvy ve vahových kategoriích, ale probíhá, jako soutěž jednotlivců a vyhodnocuje se součtem bodů za jednotlivá umístění ve všech vahách. Soutěž také umožňuje start mladších žákyň. Za náš oddíl se tohoto prvního kola zúčastnily pouze čtyři mladší žáci, Jiří Havel, Jakub Pakosta, Martin Švercl a Ladislav Čejka. Přesto, že jsou naši žáci prvním rokem v této věkové kategorii předvedli, že se nezaleknou ani starších a zkušenějších soupeřů.

 1. JK Jablonec 40 bodů
 2. SKPJ Jičín 31,5
 3. SKPJ Nový Bydžov 11,5
 4. Sokol Česká Třebová 10,5
 5. JK Broumov 7
 6. Sokol Česká Skalice 5
 7. JC Česká Skalice 3
 8. DDM Hradec Králové 0
 9. Loko Trutnov 0
 10. Sokol Hradec Králové 0
 11. TSC Turnov 0