Jaký byl rok 2012??? ÚSPĚŠNÝ!!

Rok 2012  jsme začínali s několika úkoly – jedním z nich bylo rozšíření členské základny. Dalším pak  postupné připravování mláďat na soutěžní judo a posledním prosazení se na republikových přeborech ve všech mládežnických kategoriích.

Začneme nejdříve sportovními výsledky.
Rok 2012 můžeme zařadit jako jeden z nejúspěšnějších v historii našeho oddílu. Prvním cílem byla snaha, aby se co nejvíce našich svěřenců kvalifikovalo na Mistrovství ČR. Povedlo se nám zařadit mezi oddíly s nejpočetnější skupinou (19 závodníků) a vybojovali jsme 7 cenných kovů.
Začneme od mladších žáků a žákyň – Magda Ryšavá ve váze do 28kg – 2.místo, Vítek Škrkoň ve váze do 38kg – 2.místo a Tonda Kobza ve váze do 55kg – 3.místo. Je potřeba ale také připomenout 5.místo Magdy Klimešové ve váze do 36kg, 7.místo Kíti Klimešové do 40kg a 7.místo Honzy Růžičky ve váze do 46kg. Dále pak družstvo mladších žáků obhájilo prvenství v soutěži krajů Pardubického, Královéhradeckého a Libereckého.

V další kategorii starších žáků jsme měli ambice minimálně na jeden cenný kov, ale bohužel jsme si odvezli jen jedno 7.místo ve váze do 42kg a to vybojoval Tomáš Kovář. V soutěži družstev krajů Pardubického, Královéhradeckého a Libereckého náš tým vybojoval 2.místo.

Mezi dorostenci máme držitele zlaté medaile – ve váze do 73kg ji získal Marek Švestka, dále pak ve váze do 46kg obsadil Karel Gregar 3.místo a Vojta Typl ve váze do 66kg skončil na 9.místě.

Mistryní ČR se také stala mezi juniorkami ve váze do 78kg Pavla Horská.
Posledním republikovým medailistou v roce 2012 byl v kategorii veteránů Ruda Rybka, který ve váze do 90kg obsadil 3.místo.

Nesmíme ale také zapomenout na naši nejmladší generaci mláďat, kde myslím máme hodně talentovaných borců. Ti vozí medaile ze soutěží jako Polabská liga, Samurajská katana (jsme celkovým vítězem), …atd. Věřím, že za pár let mezi nimi určitě přibudou další republikový medailisté.

Všechny tyto výsledky nás řadí na 18. místo v celorepublikové konkurenci (z 208 oddílů).

A co naše členská základna??
Za poslední roky cítíme zesílený zájem o tento sport a v letošním roce se nám podařilo prolomit pro nás vytouženou hranici 100 aktivních malých judistů. Z vývoje máme velikou radost a těšíme se co nám přinese rok 2013.

JUDU ZDAR

Příspěvek byl publikován v rubrice 2012. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.