Judo Česká Třebová

Stránky oddílu JUDA Česká Třebová, z.s.

Prohlížet příspěvky publikované v Květen, 2019

20190512_PL_Čáslav_01Českotřebovští judisté se netradičně v neděli vydali na 3. kolo Polabské ligy do Čáslavi, kde změřili síly v konkurenci dalších 34 klubů a celkových 279 dětí z celé ČR a i v tak silné konkurenci dokázali vybojovat 1 zlatou a 3 stříbrné medaile a obsadili 10. místo v soutěži družstev.

V kategorii mláďat vybojoval jedinou stříbrnou medaili Jakub Najman (1/1). Miroslav Hurt a Alex Hanik se bohužel museli sklonit před lepšími soupeři.

V mladších žácích získal po výborném výkonu svoji stříbrnou medaili Šimon Baláž (3/2). Lukáš Krása po celý článek…

IMG_0794V pátek 26.4. jsme odcestovali s judisty z Judoklubu Pardubice a DDM Hradec Králové na mezinárodní turnaj, který se konal v Budapešti. Sjelo se tam celkem 1600 závodníků z 27 zemí. Za náš oddíl bojovali Petra Karastojanová, Kristýna Štusáková, Alex Pataki, David Martinec, Petra Vážková, Matyáš Zářecký a Maxim Chromý. Až na Petru Vážkovou, která jednou zvítězila a dvakrát prohrála, to byla pro ostatní na tak silně obsazeném turnaji první zkušenost. Právě z tohoto důvodu jsme to brali spíše tréninkově a pro získání dalších zkušeností. Ještě jeden vyhraný zápas si připsal ve starších žácích celý článek…

20190504_KLM_Pardubice_01První květnovou sobotu se českotřebovská mláďata vydala na 2. kolo Krajské ligy mláďat v judu do Pardubic.

V první části soutěže, kde děti předváděli naučené judistické techniky, dokázali získat cenu nejlepšího technika Tereza Šmídová, Jakub Ježek a Matěj Czajkowski.

V následné soutěži družstev dokázali výše jmenovaní spolu s Jakubem Najmanem a Veronikou Lešingerovou vybojovat bronzové medaile v soutěži družstev. celý článek…

Petřikov17.4. jsme skvěle potrénovali s reprezentačním trenérem a stříbrným medailistou z MS Pavlem Petřikovem starším. Bylo to super, určitě budeme pokračovat.

JUDU ZDAR

Druhou dubnovou sobotu jsme se vypravili s našimi 10 mladými judisty na 2. kolo Regionálního poháru do Pardubic.

Po výborných výkonech si zlato přiváží Adam Janíček, stříbro vybojoval Saša Pataki a Káťa Kovářová a bronzové medaili získali Jan Škrkoň a David Martinec. Další naši judisté skončili v poli poražených. I tak musíme vyzdvihnout zlepšující se výkonnost našich mladých judistických nadějí a věříme, že se jim v krátké budoucnosti podaří navázat na výsledky svých starších oddílových přátel. celý článek…

20190323_RP_Hradec_Králové_02V sobotu 23.3.2019 jsme se vydali s 12 závodníky na 1. kolo Regionálního poháru do Hradce Králové. S ohledem na slunečné a teplé počasí panovaly v hale hradeckého Sokola těžké klimatické podmínky.

Jako první nastoupil na tatami Šimon Baláž, který po jedné chybě prohrál a turnaj pro něj předčasně skončil. K velkému rozčarování trenéra si podobně vedli i naší další borci (Michal Daněk, Hugo Špais, Pepa Drašnar, Honza Škrkoň a Lukáš Krása), kteří se sice do opravných bojů dostali, ale ani tam se jim nedokázalo zlomit „prokletí“ hradeckého tatami. Tomáš Hájek měl tabulku celý článek…