Přebor ČR družstev starších žáků

Dne 27.11.2010 se konal ve sportovní hale Sareza v Ostravě – Přívoze Přebor České republiky družstev starších žáků , pořadatelem byl 1.JC Baník Ostrava. Náš oddíl měl zastoupení 3 hostujícími žáky – Markem Švestkou a Vojtěchem Typlem hostujícími za SKP Judo Nový Bydžov a Lukášem Hordějčukem hostujícím za Femax Eng.Hranice na Moravě. Zejména Marek pomohl družstvu Nového Bydžova už při kvalifikaci na tento republikový přebor, kde družstvo Nového Bydžova vyhrálo 4.kolový společný krajský přebor Libereckého, Královéhradeckého a Pardubického kraje. Dalšími kvalifikovanými družstvy byly SKP Benešov, Femax Eng.Hranice na Moravě, pořádající Baník, Sokol Žižkov II, Judoclub Plzeň, Judoclub Liberec a SKKP Brno. Družstva byla nalosováno do dvou čtyřčlenných skupin. Nový Bydžov i Hranice byly ve stejné skupině, vzájemné utkání skončilo 5:4 pro Hranice a rozhodlo o tom, že Hranice šly do semifinálového boje z prvního a Bydžov z druhého místa. Nový Bydžov v semifinále narazil na Baník Ostrava a prohrál 7:2, naopak Hranice přemohly Judoclub Liberec a šly do finále, kde porazily i Baník a staly se tak přeborníkem republiky družstev starších žáků za r.2010. Nový Bydžov pak v boji o třetí místo porazil Liberec a odvezl si tak bronzové medaile. Všem třem našim žákům určitě patří podíl na celkových umístěních družstev, zejména pak Marek Švestka pomohl nejvýrazněji družstvu Nového Bydžova k tomuto úspěchu. Po úspěchu na Přeboru ČR starších žáků jednotlivců máme další tři medaile z přeboru družstev, proto všem třem našim žákům patří velký dík za další skvělou reprezentaci našeho oddílu a města. Judu zdar.

Příspěvek byl publikován v rubrice 2010, HISTORIE - turnaje a akce seřazené dle let. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.