Turnaj ve francouzském Lure

img_20161106_173041V sobotu 5. 11. jsme odjeli do francouzského Lure, kam nás pozvali naši přátelé z místního Ronchampu. Měli jsme možnost vyzkoušet si zase trochu jiné judo než jaké je u nás a pod vedením trenéra Jirky Kršky se naším závodníkům dařilo. Jako první nastoupili ke svým zápasům starší žáci – Petra Vážková a Dominik Řehák. A hned to přineslo ovoce když Petra prokázala své kvality a bez potíží a s velkým přehledem si po třech výhrách dokráčela pro zlato. Dominik Řehák ukázal, že se stále zlepšuje a po dvou výhrách a krásném ipponu ve druhém zápase si došel pro stříbrnou medaili. Jako další nastoupil Matěj Řezníček v kategorii mladších žáků a byl to podobný průběh jako u Petry, dva rychlé ippony a zlato pro Matěje, který potvrdil, že příští týden má na PČR mladších žáků velkou šanci udělat kvalitní výsledek. Další naše želízka v ohni byli Zuzka Gregarová a Dominik Štusák v kategorii dorostenců. První nastoupil Dominik a i přes velkou nervozitu se mu díky důrazu při hodech podařilo vyhrát dva zápasy a získat tak bronzovou medaili. Dále nastoupila Zuzka a po prvním velmi dobře takticky zvládnutém zápase proti zkušenější soupeřce a druhém rychlém zápase vyhrála svoji skupinu a postoupila do finále. Tam však už soupeřka byla nad její síly ale přesto velmi krásné druhé místo. Pak přišli na řadu junioři a Karel Gregar, který si poprvé zkusil vyšší váhovou kategorii a zvládl to náramně. Po dvou vítězstvích si odvezl domů zlatou medaili. Nakonec přišlo obrovské překvapení když se trenér Jiří Krška nevydržel jenom dívat na to jak se jeho svěřenci perou a vyhrávají a tak se rozhodl  po 10 letech od jeho posledního soutěžního zápasu vrátit zpět na tatami a ukázat co v něm je. Takže role se otočila a naše mládež koučovala a podporovala trenéra, který nádherným ipponem vyhrál svůj první zápas. Ve druhém zápase se však projevila Jirkova kondice když fyzicky nestíhal držet krok se svým soupeřem a prohrál. Přesto ho všichni přítomní diváci obdařili obrovským aplausem a Jirka si tak došel pro stříbrnou medaili.

Výsledky:

1.místo – Matěj Řezníček – ml. žáci -60 kg

1.místo – Petra Vážková – st. žákyně -57 kg

1.místo – Karel Gregar – junioři -73 kg

2.místo – Dominik Řehák – st. žáci -55 kg

2.místo – Zuzka Gregarová – dorostenky -57 kg

2.místo – Jiří Krška – muži -100 kg

3.místo – Dominik Štusák – dorostenci -60 kg

Všechny naše judisty je potřeba pochválit za velmi kvalitní výkony a reprezentaci našeho města. Opět tak ukázali, že se s Třebovským judem musí počítat i za hranicemi naší republiky.

JUDU ZDAR

Příspěvek byl publikován v rubrice 2016, HISTORIE - turnaje a akce seřazené dle let. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.