Judo Česká Třebová

Stránky oddílu JUDA Česká Třebová, z.s.

Prohlížet příspěvky publikované v Říjen, 2019

20190928_VC_Mělník_02 20190928_VC_Mělník_01Již v pátek 27.9.2019 jsme odjeli s 5 mladými judisty a judistkami vlakem na letošní 6. ročník VC Mělníka, které se zúčastnilo celkem 448 závodníků a závodnic ze 4 zemí (CZE, GER, POL, SVK) v celkem 6 věkových kategorií.

V sobotu jsme v kategorii mladšího žactva bohužel na medaili nedosáhli, avšak v neděli to 2x cinklo, a sice bronzem Kateřiny Kovářové a stříbrem Zory Zemánkové. V sobotu jsme se byli podívat na soutok Labe a Vltavy pod zámkem Mělníkem a v neděli jsme se opět vlakem dostali zpět domů z této dvoudenní akce.

JUDU ZDAR

20190928_VC_AdamovDne 28. 9. 2019 se uskutečnila na 4 tatami Velká cena města Adamov. Turnaj byl zároveň kvalifikační soutěží pro judisty Jihomoravského kraje na Přebor České republiky žáků. Tohoto poměrně slušně obsazeného turnaje se zúčastnili i čtyři judisté z našeho oddílu. V kategorii mláďat se na prvním místě umístil v nejtěžší váze Jakub Najman a v hmotnostní kategorii do 31 kg se na 3. místě umístil Matěj Czajkowski. Michal Daněk a Tomáš Hájek se tentokrát ve svých hmotnostních kategoriích neprosadili. Ve smíšené kategorii mimo soutěž se však Tomáš Hájek neztratil a skončil na pěkném druhém místě.

IMG_0221Fantastického výsledku dosáhl dnes Vítek Škrkoň na Mistrovství ČR v kategorii juniorů, který se konal v Jičíně. Ve váze do 81kg konečně získal tolik vytoužený titul Mistra ČR v této věkové kategorii.  Vítek podal excelentní výkon, když v bojích o medaile narazil na dva nejvýše nasazené v této váze a oba dokázal porazit. Po úspěšném postupu do semifinále si nejdříve poradil s turnajovou jedničkou Pavlem Švecem z Brna a poté ve finále s nasazenou dvoujkou Adamem Bydžovským ze Sokola Žižkov.

Máme všichni velikou radost za předvedený výkon a úžasný výsledek. Skvělá reprezentace našeho klubu a města.

JUDU ZDAR

20190921_KLM_Česká_Třebová_02V sobotu 21.9.2019 jsme v doju v České Třebové hostili 3. kolo Krajské ligy mláďat. Přijeli k nám tradičně oddíly z Juda Choceň, Judoklubu Pardubice a Daitó Ryu Pardubice.

V první části soutěže, kde děti předváděli naučené judistické techniky, dokázal získat cenu nejlepšího technika Vojtěch Mančál.

V následné soutěži družstev jsme nestačili na družstvo Daitó Ryu Pardubice a po dalších 2 velmi těsných prohrách s JK Pardubice a Chocní jsme na domácím tatami obsadili „bramborovou“ pozici.

Věříme, že v poslední listopadové kolo KLM v Chocni dopadne v náš prospěch.

JUDU ZDAR

20190831_Kemp_Rokytnice_01Poslední srpnový týden patřil již tradičně letnímu judistickému soustředění, kdy jsme se po roce vrátili do velmi příjemného prostředí a kvalitního zázemí v Rokytnici v Orlických horách. Spolu s judisty z Judo Choceň, Judoklubu Pardubice a Sokola Heřmanův Městec potilo našich 39 svěřenců „krev“, a to jak na judistickém tatami, tak i na přilehlých sportovištích. A samozřejmě jsme si udělali čas i na příjemné zápolení v ringu či relax v aquaparku v nedalekém Žamberku. Věříme, že natrénované hodiny zúročí naši judisté na závodním tatami v nadcházející druhé půlce kalendářní sezony 2019.

20190915_ČP_Brno_00Ve dnech 14. – 15. září se konal poslední podnik Českého poháru v Brně. Soutěže se celkem zúčastnilo 1189 závodníků ze 13 zemí a 140 oddílů.

V sobotu se nejprve představili v brněnské hale SKKP Vodova muži, kde Karel Gregar vypadl v prvním kole, avšak Vítek Škrkoň si probil cestu až do finále, kde narazil na účastníka letošního MS v judu z Tokia, Jakuba Ječmínka. A věřte, že když Vítek získal vedení na wazaari, tak to v hale zašumělo a i další akce mohla být hodnocena pro Vítka. Bohužel v následném útoku si Jakub Ječmínek nástup pohlídal a kontrachvatem vybojoval zlato a Vítek si tak odváží zasloužené stříbro a motivaci do dalších judistických let.

Po seniorské kategorii přišli na řadu dorostenci a dorostenky. Petra Vážková získala velmi pěkné 5. místo a chybělo málo, aby to cinklo. Kristýna Štusáková vybojovala 7. místo a 1 vítězné utkání urval i Maxim Chromý.

V neděli se našim mladším a starším žákům bohužel nedařilo. Ale jak my judisté říkáme: Nemusí pršet, jen když kape.