Judo Česká Třebová

Stránky oddílu JUDA Česká Třebová, z.s.

Ve dnech 14.-15.2.2015 jsme jeli na první kvalifikační turnaj v roce do Ostravy. V sobotu bojovalo 10 našich mladších judistů a pro většinu z nich to byla první zkušenost s touto soutěží. V sobotu jsme vybojovali 3 medaile. Dvě stříbrné vybojovali Petra Vážková (48kg) a Jakub Herman (34kg), kde jen potvrzují, že patří ke špičce ve své váze. Další stříbrný medailista byl ale velkým a příjemným překvapením. Maxim Chromý ve váze do 60kg po dvou vítězných zápasech obsadil 2.místo (první start na ČP).  Dalším úspěšným nováčkem na ČP byl ve váze do 55kg Pavel Imrich, který po čtyřech vítězných zápasech získal bronzovou medaili.
I přes veškeré vynaložené úsilí se nepodařilo umístit: Jan Janíček, Vladimír Synek (7. místo z 29 ve váze), Jakub Janíček, Honza Janiš, Lukáš Hubl a Zuzka Gregarová (5 místo).
Druhý den nás reprezentovalo 5 závodníků, bohužel ale bez většího úspěchu. Magda Klimešová ve váze do 48kg a třech vítězstvích obsadila smolné 4.místo. Kristýna Klimešová po jedné prohře v 57kg vypadla, stejně tak i Filip Adamský a Jan Růžička (oba do 66kg). Karel Gregar ve váze do 60kg zvítězil v jednom utkání a turnaj pro něho taky skončil. Posledním naším závodníkem byl Antonín Kobza, který po dvou vítězných zápasech obsadil 9.místo.

JUDU ZDAR