IMG_0690Dalším již třetím kvalifikačním turnajem na MČR byl pohár v Chomutově. Byl vypsán pro kategorie mladší žáci, starší žáci a dorost. Na soutěž přijelo 85 oddílů z celé ČR a celkově 815 závodníků. Náš oddíl si vedl skvěle když se nám povedlo získat nejvíce medailí ze všech zúčastněných oddílů – a to hned 8 cenných kovů. V hodnocení týmů jsme pak obsadili skvělé 4.místo (první tři měli sice méně medailí, ale zato víc zlatých). Nejdříve nastoupili mladší žáci, kde si celkem bez větších problémů poradila ve váze do 52kg Petra Vážková a váhu vyhrála. Dalším medailistou byl ve váze do 34kgJakub Herman, který zvítězil ve čtyřech utkáních a nestačil až na finálového soupeře (prohrál nejtěsnějším rozdílem – na rozhodnutí rozhodčího) a získal tak stříbrnou medaili. Posledním, kdo vybojoval medaili v kategorii mladších žáků a to ve váze do 46kg byl Matěj Řezníček. Matěj sice začíná v této věkové kategorii, ale na turnaji to tak nevypadalo. Porazil čtyři soupeře a po zásluze si odvezl bronz. Dále nastoupili – ve váze do 34kg Lukáš Hübl – dvě vítězství, ve váze do 46kg – Jan Janišjedno vítězství a Vladimír Synek bez vítězného zápasu.Ve váze do 50kg nastoupil Pavel Imrich a po dvou vítězstvích obsadil pěkné 5.místo.
Po mladších nastoupila kategorie starších žáků, kde nás reprezentovali – Magda Ryšavá – 3.místo,Zuzka Gregarová ve váze do 44kg – 5.místo (jedno vítězství na krásně provedenou seoinage),Dominik Štusák ve váze do 50kg – 5.místo (dvě vítězství, škoda jen zranění v boji o třetí místo – mohlo to být ještě lepší) a ve váze nad 73kg Ondřej Málek – 3.místo (dvě vítězství), kdy prohrál s pozdějším vítězem, ale jinak si vedl s přehledem. Ve váze do 42kg nastoupil Jan Janíček, ale vypadl v prvním kole.
Nakonec začali soutěž dorostenci a jako první nastoupili ve váze do 60kg Vít škrkoň a Karel Gregar. Oba si vedli skvěle, když každý porazil čtyři soupeře a mohli jsme vidět historicky první třebovské finále na ČP, ve kterém nakonec zvítězil Vítek. Ve váze do 66kg nastoupili Antonín Kobza a Filip Adamský. Filip bohužel vypadl v prvním kole, ale Tonda po pěti vítězstvích nakonec odvezl bronz. Do 90kg Tomáš Verner dvě prohry – těžký los. Jedinou naší dorostenkou byla Magda Klimešová ve váze do 52kg a obsadila 5.místo.

Výsledky :
MLADŠÍ ŽÁCI
34kg          Jakub Herman    2.místo
52kg          Petra Vážková    1.místo
46kg          Matěj Řezníček   3.místo
50kg          Pavel Imrich       5.místo
Lukáš Hübl, Vladimír Synek a Jan Janiš bez umístění

STARŠÍ ŽÁCI
36kg          Magda Ryšavá      3.místo
44kg          Zuzka Gregarová  5.místo
50kg          Dominik Štusák    5.místo
+73kg        Ondřej Málek       3.místo
Jan Janíček bez umístění

DOROST
60kg         Vít Škrkoň              1.místo
60kg         Karel Gregar           2.místo
66kg         Antonín Kobza        3.místo
52kg         Magda Klimešová    5.místo
Tomáš Verner, Filip Adamský bez umístění

Teď už nás před prázdninami čeká jen loučení s rokem v Rybníku a pak až v prvním srpnovém týdnu začneme přípravu soutředěním v maďarském Salgotarijánu.

Přejeme všem krásné, dlouhé a klidné prázdniny
Tým JUDA