MT Mostar – Bosna a Hercegovina a 4 medaile!!!

img_1173img_1169 mostar-malekmostar-reznicekV pátek 30.9.2016 jsme odcestovali s šesti našimi závodníky (Petra Vážková, Karel Gregar, Vítek Škrkoň, Tomáš Verner, Ondra Málek a Matěj Řezníček ) na největší mezinárodní turnaj na Balkáně do Bosenského Mostaru.V jeden soutěžní den se sjelo více jak 1200 závodníků z 26 zemí z celé Evropy. Soutěž byla velmi silně obsazena, a tak jsme s napětím očekávali, jak se bude dařit našim borcům.
Jako první do bojů zasáhl v kategorii mladších žáků Matěj Řezníček ve váze do 60kg, kdy se mu hned na úvod podařilo vybojovat bronzovou medaili. Byla sice na Matějovi znát nervozita, ale zvládl to skvěle a za předvedený výkon ho musíme pochválit.
Druhým naším závodníkem ve věkové kategorii starších žáků a váze nad 73kg byl Ondra Málek. A i jeho start skončil medailí, tentorkát stříbrnou. Škoda jen, že Ondra nedotáhl finále až ke zlatu, protože v tomto utkání byl lepší než jeho soupeř, ale bohužel na konci zápasu udělal chybu a prohrál.
Ve stejné věkové kategorii nastoupila ve váze do 57kg Petra Vážková. Petra bohužel nezvládla svou nervozitu a první zápas prohrála. Jelikož ale postoupila do oprav, tak měla další možnost napravit si reputaci. Následující utkání po zlepšeném výkonu proti Slovince vyhrála a čekala na ni domácí závodnice. V tomto zápase ale nepochopitelně rozhodčí Petře nepřiznali dvě techniky a dokonce ji i přerušili nasazené a vyhlašené držení. Veliká škoda a tak konečné 7. místo.
Potom přišli na řadu kategorie dorostenců a s nimi Vítek Škrkoň a Tomáš Verner. Nejdříve nastoupil Vítek ve váze do 66kg a po pěti vítězných zápasech před časovým limitem svou kategorii vyhrál – skvělý výkon. Tomáš poté ve váze do 90kg se probojoval až do boje o bronzovou medaili, ale bohužel utkání nezvládl a obsadil tak 5. místo.
Jako poslední nastoupil v kategorii juniorů Karel Gregar ve váze do 66kg. A i jemu se dařilo, když se probojoval až do finále. Tam ale na něho čekal zkušený reprezentant a 14. judista dle současné světového rankingu Zadro a byl nad Karlovi síly. Přesto krásné 2.místo.

Výsledky :

1.místo – Vít Škrkoň – dorost 66kg
2.místo – Ondra Málek – starší žáci +73kg
2.místo – Karel Gregar – junioři 66kg
3.místo – Matěj Řezníček – ml. žáci 60kg
5.místo – Tomáš Verner – dorost – 90kg
7.místo – Petra Vážková – st. žáci 57kg

Všechny naše borce musíme pochválit za výkony, přístup a fantastickou reprezentaci našeho města a republiky.

JUDU ZDAR

Příspěvek byl publikován v rubrice 2016, HISTORIE - turnaje a akce seřazené dle let. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.