Ohlédnutí za rokem 2015

Jak hodnotit rok 2015??judoo3

Tento uplynulý rok opět řadíme mezi velmi úspěšné. A proč? Můžeme se neustále pyšnit velmi stabilní členskou základnou, která se již několikátým rokem pohybuje kolem 100 judistů (převážně dětí) a i to nás řadí mezi nejsilnější oddíly v ČR.

Další silnou stránkou je náš zkušený trenérský tým, který začínají posilovat už i naši mladí odchovanci. V této době máme 14 aktivních trenérů, kteří pravidelně navštěvují tréninkové jednotky a jezdí s dětmi po soutěžích. K nim musíme připočítat i několik cvičitelů, kteří je doplňují.

A sportovní výsledky?

Rok 2015 byl ve znamení zkvalitnění tréninkové přípravy, kdy jsme se i více účastnili zahraničních turnajů a soustředění (Polsko, Francie, Maďarsko, Německo). A že se nám to daří, ukazují naše výsledky. I přes postup většiny dětí do vyšších věkových kategorií, jsme dokázali získat na pěti nominačních turnajích „Českých pohárech“ fantastických 21 medailí (4 zlaté, 7 stříbrných a 11 bronzových). Nejvíce sledovanými soutěžemi a vrcholem sezóny byly ale Přebory a Mistrovství ČR, na které se účastníci musí kvalifikovat. Z našeho oddílu se to povedlo hned 19 závodníkům, kteří přivezli 5 medailí. První medaili získal KAREL GREGAR, kdy se mu jako dorostenci podařilo vybojovat 3.místo v kategorii juniorů ve váze do 60kg. Po republice juniorů následovalo MČR pro kategorii dorostu. Tam si další medaili opět vybojoval KAREL GREGAR – tentokrát stříbrnou. Ve stejné váhové kategorii získal ještě bronzovou medaili i VÍT ŠKRKOŇ. Dalšími našimi medailistkami byly dvě děvčata, kdy ve váze do 36kg vybojovala 3.místo MAGDA RYŠAVÁ ve věkové kategorii starších žákyň. A jako poslední nám velikou radost udělala PETRA VÁŽKOVÁ, která v kategorii mladších žákyň získala titul PŘEBORNICE ČR, a to ve váze do 52kg. Výsledky z PČR a MČR :

PETRA VÁŽKOVÁ – PŘEBORNICE ČR mladších žákyň

KAREL GREGAR – 2.místo na MČR dorostu, 3.místo na MČR juniorů

VÍT ŠKRKOŇ – 3.místo na MČR dorostu

MAGDA RYŠAVÁ – 3.místo na PČR starších žákyň

ZUZANA GREGAROVÁ – 5.místo na MČR dorostenek a 9.místo na PČR st. žákyň MATĚJ ŘEZNÍČEK – 7.místo na PČR mladších žáků

JAKUB VERNER – 7.místo na PČR mladších žáků

PAVEL IMRICH – 7.místo na PČR mladších žáků

MAXIM CHROMÝ – 9.místo na PČR mladších žáků

ONDŘEJ MÁLEK – 9.místo na PČR starších žáků

Nesmíme ale také zapomenout na nejmladší judisty, kteří také vozí medaile ze soutěží, jako jsou Polabská liga, Velké ceny, …a jsou naším velkým příslibem do dalších let.

Všichni naši závodníci potvrdili, že loňské výsledky nebyly náhodné a věříme, že rok 2016 bude ještě lepší. Cílem pro nás trenéry bude další zlepšování tréninkových jednotek a s tím spojené i zázemí, abychom v budoucnu měli republikových medailistů ještě více.

JUDU ZDAR

Příspěvek byl publikován v rubrice 2015, HISTORIE - turnaje a akce seřazené dle let. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.