Přebor ČR družstev starších žáků

V sobotu 26.11. 2011 se konal Přebor ČR družstev starších žáků v Benešově. V letošním roce byla soutěž pořádána jako otevřená. Naši tři kluci – Vojtěch Typl, Lukáš Hordějčuk a Karel Gregar hostovali za družstvo SKP Judo Nový Bydžov, které z loňského roku obhajovalo bronzové medaile. Kromě sportovních důvodů nám také nepřálo vůbec štěstí … cestou na přebor jedno z našich aut potkalo divočáka (řidič i kluci přežili, prase nikoliv), jeden z našich klíčových závodníků nebyl puštěn do závodů (neměl administrativně v pořádku hostování) a vrcholem byl los, který dal do jedné skupiny první 4 družstva z loňského ročníku !!! tj. SKP Judo Nový Bydžov, Femax Hranice, 1. JC Baník Ostrava, Jucoclub Liberec a navíc SJ Litoměřice. B skupina byla objektivně výrazně lehčí JC Plzeň, SKKP Brno, SKP Benešov a MDDM Kaplice. V jednotlivých zápasech navíc některé naše opory nebojovali tak, jak se očekávalo a po dvou opravdu velmi těsných prohrách, jedné očekávané prohře s největším favoritem Ostravou a jediném vítězství nad Libercem, skončil Bydžov na pátém místě ve skupině. Jediným, kdo z našeho týmu 100 % splnil očekávání, byl Jakub Gorog ve váze do 73 kg. Na našem Lukášovi byl velmi silně patrný tréninkový výpadek způsobený předchozím zraněním, Vojta lehce zaostal za očekáváním a Karel aspoň získal cennou zkušenost. Celkový výsledek je však velkým zklamáním pro družstvo SKP Judo Nový Bydžov a i pro naše kluky. Jedinou útěchou může být skutečnost, že Judoclub Liberec nakonec postoupil do semifinále a celkově skončil na druhém místě, tzn. když naše družstvo dokázalo porazit i později budoucího finalistu tak na „to“ prostě bylo … uvidíme po Novém roce v dorostenecké lize … poděkováni patří trenéru Jardovi Hnátovi.

Výsledky družstev:

1. JC Baník Ostrava

2. JC Liberec (… který jsme ve skupině porazili …)

3. MDDM Kaplice

4. SKKP Brno

5. – 9. SKP Judo Nový Bydžov


Příspěvek byl publikován v rubrice 2011. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.