Bronzový Marek Švestka na MČR dorostenců !

Marek Švestka získal ve váze do 73 kg bronzovou medaili a Vojtěch Typl ve váze do 60 kg získal bodované 7.místo.

Ve čtvrtek 17. listopadu 2011 v den 22.výročí „sametové revoluce“ se konalo v Jablonci nad Nisou Mistrovství České republiky v kategorii dorostenců. Na soutěž se během roku kvalifikovali 4 naši kluci, z toho 2 dorostenci Marek Švestka a Jan Záveský a také 2 starší žáci Vojtěch Typl a Lukáš Hordějčuk. Bohužel na mistrovství odjeli jen 3, protože Lukáše opět nepustily do soutěže zdravotní trable. Jako první do bojů vstoupil Honza Záveský (do 73 kg), ale i přes statečný výkon se mu výsledkově nedařilo a skončil bez umístění. De facto souběžně do soutěže vstoupil Vojta i Marek. Marek Švestka, který od letošního roku trénuje v Judoclubu Olomouc, procházel pavoukem až do semifinále, kde prohrál „na praporky“. V následujícím utkání o třetí místo Marek zvítězil a získal tak bronzovou medaili. Vojta Typl, který jako starší žák startuje v letošním roce v kategorii dorostenců jakoby „navíc“, začal soutěž volným losem v 1.kole, dále pak zvítězil na ipon a ve čtvrtfinále pak prohrál s pozdějším celkovým vítězem. V opravkách zvítězil opět na ipon a pak v souboji o páté místo prohrál až v „golden score“ 16 sekund před koncem na yuko. Vojta tak získal bodované 7.místo.

Marka i Vojtu je nutné pochválit za dlouhodobě velmi kvalitní reprezentaci našeho oddílu a také našeho města. Oba již 4 roky každoročně zajišťují našemu oddílu medailové úspěchy na republikových přeborech a mistrovstvích, kde každý rok při závěrečných ceremoniálech mj. zaznívá i “ … Česká Třebová … „. Judu zdar a tomu třebovskému zvlášť. 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice 2011. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.