Judo Česká Třebová

Stránky oddílu JUDA Česká Třebová, z.s.

Prohlížet příspěvky publikované v Březen, 2019

IMG_0752O víkendu 16.-17.3. se konalo druhé kolo kvalifikačníhu turnaje na mistrovství republiky v Jablonci nad Nisou. Turnaj byl velmi silně obsazen nejen závodníky z ČR, ale i ze zahraničí.

Za náš oddíl se do bojů vydalo deset judistů. Nejvíce se vedlo Vítkovi Škrkoňovi, který i přesto, že šel vyšší vájovou kategorii, tak celý turnaj vyhrál.
Další bodované 5.místo získala Petra Vážková, která dokázala třikrát zvítězit a ukázala, že se snad po zranění začíná opět vracet tam, kam patří.
Sedmá místa pak ještě vybojovaly Beáta a Zora Zemánkovy, kdy si každá připsala po jednom vítězství.

Ostatním se bohužel až tak nevedlo, kdy nedokázali postoupit přes první kolo.

JUDU ZDAR

IMG_0756Dne 9.3. odjelo našich 5 mladých nadějí (Tereza Šmídová, Jakub Ježek, Matěj Czajkowski, Miroslav Hurt a Jakub Najman) do Pardubic na Krajskou ligu mláďat. Všichni si vedli výborně a v soutěži družstev obsadili krásné 2.místo.

Navíc Tereza, Míra a Jakub Najman získali ocenění za předváděné techniky.

Věřme, že nám dorůstá další generace výborných judistů.

JUDU ZDAR

IMG_0733Ve dnech 23.-24.2. se konalo první kolo ČP v Ostravě. Souěže se účastnili i závodníci ze zahraničí, takže konkurence byla obrovská. Jediným medailistou z našeho oddílu byl Vítek Škrkoň, který v kategorii do 23 obsadil 3.místo. Pro Vítka je to velký úspěch, protože si chtěl vyzkoušet vyšší váhovou kategorii do 81kg. Z ostatních je potřeba pochválit Petrau Karastojanovou, která v kategorii starších žákyň vybojovala po dvou vítězných zápasech pěkné 5. místo. Ještě musíme pochválit Tomáše Rybku, který je sice prvním rokem dorostenec, ale jeho výkony začínají být velkým příslibem do budoucna. Na soutěži první zápas vyhrál, poté nastoupil proti daleko zkušenějšímu závodníkovi (který patří v mezi špičku této kategorie) a sice prohrál, ale zápas byl vyrovnaný a Tom zaslouží pochvalu. Ostatní závodníci se neprosadili.

JUDU ZDAR